PE-0402CH6N8JTT
- Manufacturer Part Number:
- PE-0402CH6N8JTT
- Part of Description:
- FIXED IND 6.8NH 390MA 230MOHM SM
- Current Rating (Amps) :
- 390 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 230mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 3.9GHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.024" (0.60mm)
- Inductance :
- 6.8 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 MHz
- Product Status :
- Obsolete
- Q @ Freq :
- 8 @ 100MHz
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
- Tolerance :
- ±5%