PE-0402CH2N2STT
- Manufacturer Part Number:
- PE-0402CH2N2STT
- Part of Description:
- FIXED IND 2.2NH 660MA 80MOHM SMD
- Current Rating (Amps) :
- 660 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 80mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 6GHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.024" (0.60mm)
- Inductance :
- 2.2 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 MHz
- Product Status :
- Obsolete
- Q @ Freq :
- 8 @ 100MHz
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
- Tolerance :
- ±0.3nH