PE-0402CH1N5STT
- Manufacturer Part Number:
- PE-0402CH1N5STT
- Part of Description:
- FIXED IND 1.5NH 710MA 70MOHM SMD
- Current Rating (Amps) :
- 710 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 70mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 8GHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.024" (0.60mm)
- Inductance :
- 1.5 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 MHz
- Product Status :
- Obsolete
- Q @ Freq :
- 8 @ 100MHz
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
- Tolerance :
- ±0.3nH