PE-0402CC820JTT
- Manufacturer Part Number:
- PE-0402CC820JTT
- Part of Description:
- FIXED IND 82NH 150MA 1.3 OHM SMD
- Current Rating (Amps) :
- 150 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 1.3Ohm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 600MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.022" (0.55mm)
- Inductance :
- 82 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 MHz
- Q @ Freq :
- 8 @ 100MHz
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Tolerance :
- ±5%