PE-0402CD230GTG
- Manufacturer Part Number:
- PE-0402CD230GTG
- Part of Description:
- FIXED IND 23NH 400MA 214MOHM SMD
- Current Rating (Amps) :
- 400 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 214mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 2.72GHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.024" (0.61mm)
- Inductance :
- 23 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 250 MHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Product Status :
- Obsolete
- Q @ Freq :
- 26 @ 250MHz
- Size / Dimension :
- 0.047" L x 0.026" W (1.19mm x 0.66mm)
- Tolerance :
- ±2%