PF0464.123NLT
- Manufacturer Part Number:
- PF0464.123NLT
- Manufacturer/Brand:
- Pulse Electronics
- Part of Description:
- FIXED IND 12UH 1.55A 66 MOHM SMD
- Manufacturer :
- Pulse Electronics
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 1.55A
- Current Rating (Amps) :
- 1.55 A
- DC Resistance (DCR) :
- 66mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 26MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.118" (3.00mm)
- Inductance :
- 12 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%