PF0382.103NLT
- Manufacturer Part Number:
- PF0382.103NLT
- Manufacturer/Brand:
- Pulse Electronics
- Part of Description:
- FIXED IND 10UH 4.9A 24 MOHM SMD
- Manufacturer :
- Pulse Electronics
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 8.3A
- Current Rating (Amps) :
- 4.9 A
- DC Resistance (DCR) :
- 24mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.445" (11.30mm)
- Inductance :
- 10 µH
- Inductance Frequency - Test :
- Material - Core :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%