IDSD-15-D-04.80
Manufacturer Part Number:
IDSD-15-D-04.80
Part of Description:
INSULATION DISPLACEMENT TERMINAL
Color :
Multiple, Ribbon
Contact Finish :
Gold
Length :
0.400' (121.92mm, 4.80")
Number of Positions :
30
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
0.050" (1.27mm)
Pitch - Connector :
0.100" (2.54mm)