PE-0402CD5N1JTG
- Manufacturer Part Number:
- PE-0402CD5N1JTG
- Part of Description:
- FIXED IND 5.1NH 800MA 83MOHM SMD
- Current Rating (Amps) :
- 800 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 83mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 5.8GHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.024" (0.61mm)
- Inductance :
- 5.1 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 250 MHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Product Status :
- Obsolete
- Q @ Freq :
- 23 @ 250MHz
- Size / Dimension :
- 0.047" L x 0.026" W (1.19mm x 0.66mm)
- Tolerance :
- ±5%