PQ108081-620MHF
- Manufacturer Part Number:
- PQ108081-620MHF
- Part of Description:
- FIXED IND 62UH 12A 15 MOHM SMD
- Current Rating (Amps) :
- 12 A
- DC Resistance (DCR) :
- 15mOhm
- Height - Seated (Max) :
- 0.787" (20.00mm)
- Inductance :
- 62 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 300 kHz
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 130°C
- Package / Case :
- Nonstandard, 3 Lead
- Size / Dimension :
- 1.098" L x 1.098" W (27.94mm x 27.94mm)
- Supplier Device Package :
- 3-SMD
- Tolerance :
- ±20%