MTP29153R3ML01
- Manufacturer Part Number:
- MTP29153R3ML01
- Part of Description:
- INDUCTANCE 3.3 H TOL 20%
- Current - Saturation (Isat) :
- 60A
- Current Rating (Amps) :
- 30 A
- DC Resistance (DCR) :
- 2.2mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.610" (15.50mm)
- Inductance :
- 3.3 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 1.102" L x 0.748" W (28.00mm x 19.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%