MSA54100M0S001
- Manufacturer Part Number:
- MSA54100M0S001
- Manufacturer/Brand:
- Coilmx
- Part of Description:
- INDUCTANCE 10 H TOL 20%
- Manufacturer :
- Coilmx
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 2.6A
- Current Rating (Amps) :
- DC Resistance (DCR) :
- 72mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.189" (4.80mm)
- Inductance :
- 10 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Ferrite
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2-SMD
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
- Supplier Device Package :
- 2-SMD
- Tolerance :
- ±20%