CHNR1050-680M-00000
Manufacturer Part Number:
CHNR1050-680M-00000
Part of Description:
FIXED IND 68UH 1.8A 235 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
3A
Current Rating (Amps) :
1.8 A
DC Resistance (DCR) :
235mOhm
Height - Seated (Max) :
0.197" (5.00mm)
Inductance :
68 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Tolerance :
±20%