CHNR1050-101M-00000
Manufacturer Part Number:
CHNR1050-101M-00000
Manufacturer/Brand:
Supirit Inc.
Part of Description:
FIXED IND 100UH 1.4A 338 MOHM SM
Manufacturer :
Supirit Inc.
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
2.5A
Current Rating (Amps) :
1.4 A
DC Resistance (DCR) :
338mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.197" (5.00mm)
Inductance :
100 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Semi-Shielded
Size / Dimension :
0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Supplier Device Package :
2-SMD
Tolerance :
±20%