CHNR1050-151M-00000
Manufacturer Part Number:
CHNR1050-151M-00000
Part of Description:
FIXED IND 150UH 1.2A 438 MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
2A
Current Rating (Amps) :
1.2 A
DC Resistance (DCR) :
438mOhm
Height - Seated (Max) :
0.197" (5.00mm)
Inductance :
150 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Tolerance :
±20%