CHNR8060-331M-00000
Manufacturer Part Number:
CHNR8060-331M-00000
Part of Description:
FIXED IND 330UH 680 MA 1.26 OHM
Current - Saturation (Isat) :
1.05A
Current Rating (Amps) :
680 mA
DC Resistance (DCR) :
1.26Ohm
Height - Seated (Max) :
0.236" (6.00mm)
Inductance :
330 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Tolerance :
±20%