CHNR8060-101M-00000
Manufacturer Part Number:
CHNR8060-101M-00000
Manufacturer/Brand:
Supirit Inc.
Part of Description:
FIXED IND 100UH 1.25A 380 MOHM S
Manufacturer :
Supirit Inc.
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
2A
Current Rating (Amps) :
1.25 A
DC Resistance (DCR) :
380mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.236" (6.00mm)
Inductance :
100 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Semi-Shielded
Size / Dimension :
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Supplier Device Package :
2-SMD
Tolerance :
±20%