CM4532R56MSB
Manufacturer Part Number:
CM4532R56MSB
Manufacturer/Brand:
ABC Taiwan Electronics Corp.
Part of Description:
WOUND CHIP INDUCTOR,4532, 0.56UH
Manufacturer :
ABC Taiwan Electronics Corp.
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
520 mA
DC Resistance (DCR) :
360mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
325MHz
Height - Seated (Max) :
0.134" (3.40mm)
Inductance :
560 nH
Inductance Frequency - Test :
25.2 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
40 @ 25.2MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Supplier Device Package :
1812
Tolerance :
±20%