CM4532470KSB
Manufacturer Part Number:
CM4532470KSB
Part of Description:
WOUND CHIP INDUCTOR,4532, 47.00U
Current Rating (Amps) :
140 mA
DC Resistance (DCR) :
5Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
10.5MHz
Height - Seated (Max) :
0.134" (3.40mm)
Inductance :
47 µH
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
50 @ 2.52MHz
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance :
±10%