CM45322R2KSB
Manufacturer Part Number:
CM45322R2KSB
Part of Description:
WOUND CHIP INDUCTOR,4532, 2.20UH
Current Rating (Amps) :
380 mA
DC Resistance (DCR) :
700mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
160MHz
Height - Seated (Max) :
0.134" (3.40mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
7.96 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
50 @ 7.96MHz
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance :
±10%