CM3225151KSB
Manufacturer Part Number:
CM3225151KSB
Manufacturer/Brand:
ABC Taiwan Electronics Corp.
Part of Description:
WOUND CHIP INDUCTOR,3225, 150.00
Manufacturer :
ABC Taiwan Electronics Corp.
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
65 mA
DC Resistance (DCR) :
15Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
7MHz
Height - Seated (Max) :
0.087" (2.20mm)
Inductance :
150 µH
Inductance Frequency - Test :
796 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
20 @ 796kHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Supplier Device Package :
1210
Tolerance :
±10%