CM4532221KSB
Manufacturer Part Number:
CM4532221KSB
Part of Description:
WOUND CHIP INDUCTOR,4532, 220.00
Current Rating (Amps) :
100 mA
DC Resistance (DCR) :
10Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
5MHz
Height - Seated (Max) :
0.134" (3.40mm)
Inductance :
220 µH
Inductance Frequency - Test :
796 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
40 @ 796kHz
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance :
±10%