CM4532680KSB
Manufacturer Part Number:
CM4532680KSB
Manufacturer/Brand:
ABC Taiwan Electronics Corp.
Part of Description:
WOUND CHIP INDUCTOR,4532, 68.00U
Manufacturer :
ABC Taiwan Electronics Corp.
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
130 mA
DC Resistance (DCR) :
6Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
9.5MHz
Height - Seated (Max) :
0.134" (3.40mm)
Inductance :
68 µH
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
50 @ 2.52MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Supplier Device Package :
1812
Tolerance :
±10%