CM4532R22MSB
Manufacturer Part Number:
CM4532R22MSB
Part of Description:
WOUND CHIP INDUCTOR,4532, 0.22UH
Current Rating (Amps) :
665 mA
DC Resistance (DCR) :
250mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
505MHz
Height - Seated (Max) :
0.134" (3.40mm)
Inductance :
220 nH
Inductance Frequency - Test :
25.2 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
40 @ 25.2MHz
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance :
±20%