CM32255R6KSB
Manufacturer Part Number:
CM32255R6KSB
Part of Description:
WOUND CHIP INDUCTOR,3225, 5.60UH
Current Rating (Amps) :
200 mA
DC Resistance (DCR) :
1.6Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
40MHz
Height - Seated (Max) :
0.087" (2.20mm)
Inductance :
5.6 µH
Inductance Frequency - Test :
7.96 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
30 @ 7.96MHz
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance :
±10%