CM3225R47MSB
Manufacturer Part Number:
CM3225R47MSB
Part of Description:
WOUND CHIP INDUCTOR,3225, 0.47UH
Current Rating (Amps) :
450 mA
DC Resistance (DCR) :
500mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
430MHz
Height - Seated (Max) :
0.087" (2.20mm)
Inductance :
470 nH
Inductance Frequency - Test :
25.2 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
30 @ 25.2MHz
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance :
±20%