CM32252R2KSB
Manufacturer Part Number:
CM32252R2KSB
Part of Description:
WOUND CHIP INDUCTOR,3225, 2.20UH
Current Rating (Amps) :
320 mA
DC Resistance (DCR) :
1Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
100MHz
Height - Seated (Max) :
0.087" (2.20mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
7.96 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
30 @ 7.96MHz
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance :
±10%