CM3225R33MSB
- Manufacturer Part Number:
- CM3225R33MSB
- Part of Description:
- WOUND CHIP INDUCTOR,3225, 0.33UH
- Current Rating (Amps) :
- 450 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 400mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 520MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.087" (2.20mm)
- Inductance :
- 330 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 25.2 MHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Q @ Freq :
- 30 @ 25.2MHz
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Tolerance :
- ±20%