CHNR5040-470M-00000
Manufacturer Part Number:
CHNR5040-470M-00000
Part of Description:
FIXED IND 47UH 1A 354 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
1.1A
Current Rating (Amps) :
1 A
DC Resistance (DCR) :
354mOhm
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Inductance :
47 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Tolerance :
±20%