CHNR5040-101M-00000
- Manufacturer Part Number:
- CHNR5040-101M-00000
- Manufacturer/Brand:
- Supirit Inc.
- Part of Description:
- FIXED IND 100UH 700MA 728 MOHM S
- Manufacturer :
- Supirit Inc.
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 750mA
- Current Rating (Amps) :
- 700 MA
- DC Resistance (DCR) :
- 728mOhm
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.157" (4.00mm)
- Inductance :
- 100 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Semi-Shielded
- Size / Dimension :
- 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
- Supplier Device Package :
- 2-SMD
- Tolerance :
- ±20%