CHNR4030-560M-00000
- Manufacturer Part Number:
- CHNR4030-560M-00000
- Part of Description:
- FIXED IND 56UH 650MA 722 MOHM SM
- Current - Saturation (Isat) :
- 850mA
- Current Rating (Amps) :
- 650 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 722mOhm
- Height - Seated (Max) :
- 0.118" (3.00mm)
- Inductance :
- 56 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
- Tolerance :
- ±20%