WB0805T6N8SJ
- Manufacturer Part Number:
- WB0805T6N8SJ
- Part of Description:
- WW IND 0805 6.8NH 5%
- Current Rating (Amps) :
- 600 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 110mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 5.5GHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.060" (1.52mm)
- Inductance :
- 6.8 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 250 MHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Q @ Freq :
- 50 @ 1GHz
- Size / Dimension :
- 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
- Tolerance :
- ±5%