DPO-1.0-330
- Manufacturer Part Number:
- DPO-1.0-330
- Part of Description:
- FIXED IND 330UH 1A 193 MOHM TH
- Current Rating (Amps) :
- 1 A
- DC Resistance (DCR) :
- 193mOhm Max
- Inductance :
- 330 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 10 kHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.787" Dia x 0.354" W (20.00mm x 9.00mm)