DPO-3.0-150
- Manufacturer Part Number:
- DPO-3.0-150
- Part of Description:
- FIXED IND 150UH 3A 107 MOHM TH
- Current Rating (Amps) :
- 3 A
- DC Resistance (DCR) :
- 107mOhm Max
- Inductance :
- 150 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 10 kHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.984" Dia x 0.472" W (25.00mm x 12.00mm)