DPO-1.0-150
- Manufacturer Part Number:
- DPO-1.0-150
- Part of Description:
- FIXED IND 150UH 1A 123 MOHM TH
- Current Rating (Amps) :
- 1 A
- DC Resistance (DCR) :
- 123mOhm Max
- Inductance :
- 150 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 10 kHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.591" Dia x 0.354" W (15.00mm x 9.00mm)