DPO-0.5-470
- Manufacturer Part Number:
- DPO-0.5-470
- Part of Description:
- FIXED IND 470UH 500MA 322MOHM TH
- Current Rating (Amps) :
- 500 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 322mOhm Max
- Inductance :
- 470 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 10 kHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.787" Dia x 0.354" W (20.00mm x 9.00mm)