PF0464.183NLT
- Manufacturer Part Number:
- PF0464.183NLT
- Part of Description:
- FIXED IND 18UH 1.32A 90 MOHM SMD
- Current - Saturation (Isat) :
- 1.32A
- Current Rating (Amps) :
- 1.32 A
- DC Resistance (DCR) :
- 90mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 22MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.118" (3.00mm)
- Inductance :
- 18 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%