HL02180GTTR
- Manufacturer Part Number:
- HL02180GTTR
- Manufacturer/Brand:
- Ethertronics/AVX
- Part of Description:
- FIXED IND 18NH 190MA 1.213OHM SM
- Manufacturer :
- Ethertronics/AVX
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 190 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 1.213Ohm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 2.38GHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.018" (0.45mm)
- Inductance :
- 18 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 450 MHz
- Material - Core :
- Non-Magnetic
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0402 (1005 Metric)
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- 28 @ 450MHz
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.023" W (1.00mm x 0.58mm)
- Supplier Device Package :
- 0402 (1005 Metric)
- Tolerance :
- ±2%