SFSD-30-28-G-07.88-DR-NUS
Manufacturer Part Number:
SFSD-30-28-G-07.88-DR-NUS
Manufacturer/Brand:
Samtec Inc.
Part of Description:
.050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM
Manufacturer :
Samtec Inc.
Product Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
Crimp
Color :
Black, Individual
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Latch Lock, Polarizing Key
Length :
0.657' (200.15mm, 7.88")
Number of Positions :
60
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)