BWLD001810104R7K00
Manufacturer Part Number:
BWLD001810104R7K00
Manufacturer/Brand:
Chilisin Electronics
Part of Description:
INDUCTOR RF
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
420mA
Current Rating (Amps) :
DC Resistance (DCR) :
970mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
51MHz
Height - Seated (Max) :
0.041" (1.05mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
7.96 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
16 @ 7.96MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.071" L x 0.039" W (1.80mm x 1.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%