BWCS002928211R5J00
Manufacturer Part Number:
BWCS002928211R5J00
Current Rating (Amps) :
330 mA
DC Resistance (DCR) :
2.3Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
200MHz
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
7.9 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Q @ Freq :
28 @ 50MHz
Size / Dimension :
0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Supplier Device Package :
1008
Tolerance :
±5%