BSCL003216111R0K00
Manufacturer Part Number:
BSCL003216111R0K00
Current Rating (Amps) :
100 mA
DC Resistance (DCR) :
400mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
75MHz
Height - Seated (Max) :
0.051" (1.30mm)
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
10 MHz
Material - Core :
Ferrite
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Q @ Freq :
45 @ 10MHz
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
1206
Tolerance :
±10%