BSCL00201212100K00
Manufacturer Part Number:
BSCL00201212100K00
Manufacturer/Brand:
Chilisin Electronics
Part of Description:
INDUCTOR RF
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
15 mA
DC Resistance (DCR) :
1.1Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
24MHz
Height - Seated (Max) :
0.057" (1.45mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
2 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
45 @ 2MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package :
0805
Tolerance :
±10%