L-14W12NJV4E
Manufacturer Part Number:
L-14W12NJV4E
Manufacturer/Brand:
Johanson Technology Inc.
Part of Description:
FIXED IND 12NH 700MA 130MOHM SMD
Manufacturer :
Johanson Technology Inc.
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
700 mA
DC Resistance (DCR) :
130mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
4GHz
Height - Seated (Max) :
0.037" (0.95mm)
Inductance :
12 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
35 @ 250MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±5%