BWCM00120707R12J00
Manufacturer Part Number:
BWCM00120707R12J00
Current Rating (Amps) :
110 mA
DC Resistance (DCR) :
2.66Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
1GHz
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.66mm)
Inductance :
120 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
20 @ 150MHz
Size / Dimension :
0.047" L x 0.028" W (1.19mm x 0.70mm)
Tolerance :
±5%