BWCS001207073N9J00
Manufacturer Part Number:
BWCS001207073N9J00
Current Rating (Amps) :
840 mA
DC Resistance (DCR) :
66mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.66mm)
Inductance :
3.9 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Q @ Freq :
19 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Supplier Device Package :
0402
Tolerance :
±5%