BSPQ000603043N5B00
Manufacturer Part Number:
BSPQ000603043N5B00
Part of Description:
FIXED IND CHIP CERM 3.5NH 500MA
Current Rating (Amps) :
500 mA
DC Resistance (DCR) :
170mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
7GHz
Height - Seated (Max) :
0.017" (0.43mm)
Inductance :
3.5 nH
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
20 @ 500MHz
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance :
±0.1nH