BSPQ000603042N3B00
Manufacturer Part Number:
BSPQ000603042N3B00
Manufacturer/Brand:
Chilisin Electronics
Part of Description:
FIXED IND CHIP CERM 2.3NH 600MA
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
600 mA
DC Resistance (DCR) :
120mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
9GHz
Height - Seated (Max) :
0.017" (0.43mm)
Inductance :
2.3 nH
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
20 @ 500MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Supplier Device Package :
0201
Tolerance :
±0.1nH