BSCQ000603035N1C00
Manufacturer Part Number:
BSCQ000603035N1C00
Current Rating (Amps) :
330 mA
DC Resistance (DCR) :
450mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
6.1GHz
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Inductance :
5.1 nH
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Material - Core :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Q @ Freq :
14 @ 500MHz
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Supplier Device Package :
0201
Tolerance :
±0.2nH