AL02BT3N3
Manufacturer Part Number:
AL02BT3N3
Manufacturer/Brand:
Viking Tech
Part of Description:
FIXED IND 3.3NH 150MA 1 OHM SMD
Manufacturer :
Viking Tech
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
150 mA
DC Resistance (DCR) :
1Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Height - Seated (Max) :
0.015" (0.37mm)
Inductance :
3.3 nH
Inductance Frequency - Test :
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
8 @ 500MHz
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Supplier Device Package :
0402
Tolerance :
±0.1nH